کاربرد آینه دکوراتیو در دکوراسیون | شناخت انواع آینه دکوراتیو تزئینی

همان‌طور که می‌دانید امروزه دکوراسیون داخلی خانه برای بسیاری از افراد اهمیت خاصی داشته و بیشتر طراحان و معماران داخلی سعی دارند تا با تغییرات در جزئیات و استفاده از طرح‌های گوناگون دکوراسیون داخلی شیک و مجللی را پدید آورند. یکی از راه‌هایی که می‌توان این تغییرات را در دکوراسیون منزل به صورت شیک و زیبا انجام داد استفاده از آینه دکوراتیو در دکوراسیون داخلی منزل است. کاربرد آینه دکوراتیو در دکوراسیون بسیار گسترده است و با تنوع بالایی که دارد متناسب با هر سلیقه در فضاهای مناسب قابل نصب است.

نور، روشنایی و آینه، سه نکته هستند که باعث زیباتر شدن دکوراسیون منزل شما شده و انعکاس آن‌ها در هر نقطه از منزل می‌تواند زیبایی و جذابیت خاصی را ایجاد کند. با انعکاس نور، روشنایی منزل هم بیشتر میشود و به جذابیت آینه دکوراتیو اضافه میکند. همچنین با بازتاب تصاویر در این آینه‌ها، باعث جذاب‌تر دیده شدن و بزرگ‌تر دیده شدن فضای داخلی خانه می‌شود. در نتیجه استفاده از این محصولات در خانه‌های کوچک بسیار مفید خواهد بود.
به طور کلی این آینه‌ها در رنگ‌های مختلف طلایی، مسی، برنز و نقره‌ای تولید شده و هر کدام از آن‌ها را می‌توان در فضا و نوع دکوراسیون مختلف به کار گرفت. با ما برای شناخت انواع آینه و کاربردهای مختلف آینه دکوراتیو همراه باشید.

مدل های مختلف از آینه های دکوراتیو

آینه دکوراتیو گرد

کاربرد آینه دکوراتیو در دکوراسیون

آینه دکوراتیو گرد از دیگر نمونه آینه هایی هستند که استفاده از آنها در دکوراسیون داخلی منزل نمایی جذاب ایجاد میکند آینه های گرد در ابعاد متفاوت ساخته میشوند و به صورت تکی یا به شکل مجموعه ای از چند آینه بر روی دیوار نصب میشوند.
امروزه آینه های گرد طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است.
این آینه ها در کنار زیبایی به ایجاد تعادل بین اجزای خانه کمک می کنند.
در واقع وظیفه آینه دکوراتیو گرد در چیدمان خانه ایجاد تعادل و القای حس آرامش در محیط است.
از طرفی آینه دکوراتیو گرد فقط وظیفه طراحی ظاهری را ندارند ، یکی از کاردبرد های آینه دکوراتیو گرد در دکوراسیون این است که نصب این شکل آینه روی دیوار یا کنار منبع نور به توزیع یکنواخت نور در خانه کمک می کند. با نصب آینه دکوراتیو گرد می توان منبع نور را بسیار بزرگتر نشان داد و نور طبیعی بیشتری به خانه داد.

آینه های پازل مانند

استفاده از تکه های آینه در کنار یکدیگر که به صورت پازل مرتب میشوند ایده ای جالب برای تزیین اتاق به شمار میرود. این سبک تزیین در ابعاد و اشکال متفاوت قابل اجرا است و نمایی زیبا در دکوراسیون خانه ایجاد میکند.

آینه سه تیکه دکوراتیو

طراحی آینه سه تیکه دکوراتیو سه تکه زنده به شما امکان می دهد فضای خالی دیوار را با سلیقه خود تزئین کرده و هر یک از دایره ها و یا اشکال مختلف دیگر را در قسمت مورد نظر نصب کنید. می توانید هر سه تکه آینه دکوراتیو را به صورت افقی در فاصله بیشتر یا نزدیک به هم یا عمودی زیر یکدیگر قرار دهید. برای بخشی از دکور، آینه انتخاب کنید تا پیام شما هر روز و هر ساعت به بیننده منتقل شود.
بالای تخت در اتاق خواب، روی دیوار راهرو به ارتفاع 170-180 سانتی متر یا بالای مبل های چند وجهی و بالای تلویزیون مکان های خوبی برای آینه سه تیکه دکوراتیو هستند.

آینه با اشکال متفاوت

شناخت انواع آینه دکوراتیو تزئینی

آینه ها در اشکال و ابعاد متفاوتی قابل نصب بر روی دیوار هستند. استفاده از این عناصر دکوراتیو به دلیل انعکاس نور محیط باعث زیباتر شدن مکان مورد نظر میشود. قیمت آینه دکوراتیو در بازار مختلف است و با توجه به نوع کیفیت محصول، نحوه نصب، تعداد آینه ها و دیگر موارد مربوطه قیمت نهایی این اشیاء زینتی مشخص می شود.

آینه دکوراتیو طلایی

اگر اتاق شما به کمی تغییر نیاز دارد، فقط یک قاب پیدا کنید و آن را طلایی کنید. با نصب آینه تزئینی در وسط قاب و قرار دادن آن بر روی دیوار، همان تغییری را که به دنبال آن هستید مشاهده خواهید کرد.

از آینه های دکوراتیو کجا و چجوری استفاده کنم؟

آینه دکوراتیو در اتاق خواب
آینه های مستطیلی بزرگ فقط مربوط به اتاق نشیمن نیستند. یکی از این آینه ها را در کنار تختخواب یا مبل تختخواب شو خود نصب کنید و از یک آینه بزرگ تمام قد لذت ببرید. سلفی گرفتن در مقابل آینه های دکوراتیو را فراموش نکنید. اگر سلفی گرفتن در اتاق خواب و بررسی لباس در آینه تزئینی اتاق برای شما کافی نیست ، یک آینه بزرگ کنار بگذارید. یک آینه بلند انتخاب کنید ، آن را در یک قاب محکم قرار دهید که به اتاق اضافه می شود و البته از سلفی آخرین لحظه لذت ببرید.

نصب آینه در فیلتر ورودی
یکی از مباحث خیلی مهم در معماری، بحث دعوت کنندگی خانه می باشد، که فاکتورهای روانشناسی نیز در این بحث جاری می باشد. به طوری که ورودی خانه باید به گونه‌ای طراحی شود که، در حین ورود به خانه احساس خوشایندی به مهمان ها و حتی صاحب خانه دست بدهد. نصب زیباترین آینه های دکوراتیو در ورودی های خانه ها، دعوت کنندگی فوق‌العاده‌ای دارد و علاوه بر این، افراد خانه هنگام خارج شدن از منزل می توانند، برای آخرین بار از مرتب بودن لباس خود مطمئن شوند.

آینه تزئینی برای قفسه
یک قاب عمیق پیدا کنید و یک آینه تزئینی در آن قرار دهید ، می توانید از پسوند صفحه قاب به عنوان قفسه استفاده کنید.
این آینه و قفسه مدل در مکان های مختلف با کاربردهای مختلف قابل نصب است.
به عنوان مثال می توان از آن به عنوان آینه تزئینی حمام و صابون و مسواکی که روی آن قرار داده شده استفاده کرد ، یا می توان آن را به دیوار اتاق خواب آویزان کرد و لوازم بهداشتی روزانه را قرار داد.

استفاده از مناظر زیبای بیرون خانه
در بعضی از خانه ها علی‌الخصوص خانه های ویلایی که فضای بیرون آنها، منظره‌ی زیبایی دارد. آینه هایی بزرگ با قابی ساده و هماهنگ با سایر وسیله ها در مقابل پنجره نصب کنید، تا منظره‌ی زیبای فضای بیرون را به داخل خانه منتقل کنید.
نکته : اگر تصمیم به خرید آینه دکوراتیو بزرگ گرفتید، به یاد داشته باشید که اندازه‌ی آینه از هر طرف ۳ الی ۵ سانتیمتر کوچکتر از قاب پنجره باشد، تا فقط منظره‌ی بیرونی در آینه جای بگیرد.

استفاده از آینه در آشپزخانه
همانطور که می دانید، آشپزخانه قلب خانه می باشد و برای اینکه بانوی خانه با احساس آرامش بیشتری در این فضا مشغول کار باشد، به توصیه روانشناسان یک آینه دکوراتیو با قابی برنزی در پشت سینک و شیر آشپزخانه نصب کنید. با این روش و خرید آینه دکوراتیو مادر خانه در زمانی که مشغول شستن ظرف است، می تواند به پشت سر خود و کار فرزندان مسلط باشد.

نکات نصب آینه قدی در اتاق نشیمن
همه ما میدانیم که اتاق نشیمن باید فضایی راحت باشد، که بتوانیم در آن به استراحت بپردازید. یک آینه دکوراتیو آویزان در مجاورت یا روبروی یک پنجره، نور زیادی را در سرتاسر اتاق منعکس می کند و حس بصری خوشایندی ایجاد می کند، که برای اتاق های کوچک یا تاریک می تواند ایده خوبی باشد.

کاربر آینه دکوراتیو در فضاهای دیگر

 آینه دکوراتیو

• در خانه‌هایتان گل و گلدان دارید؟ پس معطل چی هستید؟ آینه‌‌تان را همان جا نصب کنید. نصب آینه‌های دکوراتیو فانتزی کنار گلدان‌‌ها حس دل‌نشین و شاعرانه‌ای به محیط میبخشند و زیبایی گلها را چند برابر می‌کنند.
• اگر می‌خواهید حس خوبی در بالا و پایین رفتن پله‌ها ایجاد کنید، نصب آینه‌های دکوراتیو راه حل خوبی‌ست. آینه ها را در راه‌پله‌ها نصب کنید.
• اگر می‌خواهید نور اتاق خوابتان را چند برابر کنید، آینه های دکوراتیو را روبروی پنجره اتاقتان نصب کنید.
• می‌خواهید آپارتمان نقلی خود را بزرگ نشان دهید؟ دیوار روبروی آشپزخانه یا راهرو را با آینه دکوراتیو بپوشانید.
• می‌خواهید خانه‌تان را مرتفع‌تر نشان دهید؟ سقف را نیز با این آینه‌ها بپوشانید.
• می‌خواهید هنگام سرو غذا حس خوب و پرنشاطی داشته باشید؟ نصب آینه‌های دکوراتیو در سالن ناهارخوری اشتهایتان را باز و احساس‌تان را به سمت نشاط و شادابی هدایت می‌کند.
• می‌خواهید هنگام رفتن به بیرون ظاهرتان را چک کنید یا با مهمان‌هایتان خوش‌آمدگویی گرمی داشته باشید؟ کنار در ورودی آینه های لوکس و دکوراتیو نصب کنید.
• با نصب این آینه ها در سالن پذیرایی به خوش‌آمدگویی مهمانان‌تان ادامه دهید.
• ستو‌‌‌ن‌ها، دیوار پشت مبل‌ها، دیوار روبروی پنجر‌ه‌ها و چراغ‌ها هم جای مناسبی برای نصب آینه‌های دکوراتیو هستند.
• آینه هایی که نصب می‌کنیم، نباید روبروی آینه ها یا ویترین‌های آینه‌دار باشند چون محیط را شلوغ و بینظم می‌کنند.
• دیوارهایی که قاب عکس دارد، جای مناسبی برای نصب آینه‌ها نیستند.
• آینه ها را جایی نصب نکنیم که هنگام تماشای تلویزیون چشم‌ها را با انعکاس نور اذیت کنند.

آینه دکوراتیو کوچک را اصلا دست کم نگیرید

اگر فضای کافی برای نصب آینه بزرگ ندارید، این آینه کوچک کار می کند. اندازه کوچک لزوماً به معنای ناکارآمدی نیست و این آینه تزئینی مینیمالیستی با هر فضایی سازگار است.
اگرچه آینه بزرگی که بر روی دیوار قرار گرفته زیباست اما طبیعت ناشیانه آن می تواند آزار دهنده باشد.
اگر خانه شما به اندازه کافی بزرگ نیست ، به جای حمایت از آینه دیواری، آن را روی در نصب کنید تا هر بار ورود و خروج متوجه تغییرات شما شود و با تزئین دیوار با آینه، این قسمت را به یک نقطه کانونی تبدیل کنید.

با توجه به موارد گفته شده در بالا داشتن یک آینه دکوراتیو شیک و خاص میتواند تغییرات بزرگی را در منزل یا هر فضایی ایجاد کند. اگر قصد دیدن انواع آینه دکوراتیو به صورت یکجا دارید میتوانید به دسته بندی آینه دکوراتیو در فروشگاه اینترنتی فارسیان دکور سربزنید و اقدام به خرید اینترنتی آینه دکوراتیو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 8 =