تفاوت پرده زبرا و شید و دبل

تفاوت پرده زبرا و شید و دبل

خرید پرده زبرا که از جدیدترین انواع پرده های تزئینی میباشد، به صورت دو لایه موازی بر روی هم قرار می گیرد. تولید و مونتاژ پرده زبرا به صورت دوبل انجام می شود که این تکنولوژی امکان سایه و روشن شدن پرده را میدهد. پرده ها همگی با هدف حفظ حریم خصوصی و تنظیم نور محیط طراحی می شوند. انواع پرده شید و زبرا زینت بخش منازل و ساختمان های اداری هستند. تفاوت شید و زبرا در ظاهر خیلی به چشم نمی آید ولی این دو پرده محبوب دکوراتیوها ویژگی های متفاوتی دارند. قبل از خرید بهتر است اطلاعاتی در مورد پرده زبرا و شید داشته باشید تا مناسب ترین پرده را خریداری کنید. در این مطلب قصد داریم که تفاوت‌های پرده‌ زبرا و شید و دبل را به شما عزیزان توضیح بدهیم تا در نهایت بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

پرده زبرا چیست

پرده زبرا از جدید ترین انواع پرده های تزئینی میباشد که به صورت دو لایه موازی بر روی هم قرار گرفته و با بالا و پائین کردن پرده درنتیجه جابجایی نوارهای پرده میتوان مقدار نور عبوری از پرده را را به صورت دلخواه از ۱۰ تا ۵۰ درصد تنظیم نمود و در صورت نیاز میتوان پرده را کاملا در کتیبه بالا جمع نمود و از نور کامل استفاده کرد.

کارایی و نمای فوق العاده منحصر به فرد این پرده با وجود این که به تازگی وارد بازار تزئینات داخلی ایران شده است اما طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده و سریعا جایگاه خود را در میان مدل های دیگر پرده باز نموده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

پرده زبرا چیست

شاید بخواهید این مطلب را بخوانید : همه چیز درباره پرده زبرا

دو روش استفاده از پرده زبرا

مکانیزم دستی

در این روش با استفاده از زنجیر تعبیه شده در کنار پرده می توان نور محیط را تنظیم نمود.

مکانیزم موتوری

می توان با تجهیز پرده به یک موتور الکتریکی ظریف و کوچک از سیستم موتوری و ریموت کنترل استفاده کرد که بوسیله آن می توان از فاصله دور عمل بالا و پایین و سایه روشن کردن را بصورت اتوماتیک انجام داد. در این حالت با استفاده از ریموت میتوان به آسانی از انواع حالتهای پرده زبرا استفاده نمود و نور محیط را تنظیم کرد.

ویژگی‌های پرده زبرا

کارایی فوق‌العاده و نمای منحصربه فرد
دوام و طول عمر بالا
نصب سریع و آسان
امکان نصب به صورت برقی با ریموت کنترل
تنوع بالای طرح‌های قابل اجرا
قابلیت رول شدن و تنظیم نور بدون جمع شدن پرده
قابلیت ایجاد هماهنگی بین پرده زبرا و محیط اطراف با انتخاب طرح و رنگ مناسب
قابلیت شستشو

پرده شید چیست

پرده شید در طرح ها و رنگ های مختلف فضایی مدرن را به ارمغان می آورد. شیدها از انواع پرده کرکره ای محسوب می شوند و به صورت تک رنگ و ساده و یا طرح دار ارائه می شوند. امکان انتخاب طرح دلخواه روی پرده شید وجود دارد. یک تفاوت شید و زبرا همین طرح های انتخابی آن است ولی عمده ترین تفاوت شید و زبرا در تنظیم نوری است. پرده شید به صورت بالا رو است و برای تنظیم نور ورودی می توان پرده را با زنجیر به بالا یا پایین هدایت کرد. برای استفاده از نور روز می توانید پرده را جمع کنید و در شب پرده به طور کامل بسته می شود. عبور نور از پرده شید فقط از طریق بالا و پایین آوردن پرده امکان پذیر است.

پرده شید چیست

پرده دبل چیست

در حال حاضر جدید ترین نوع پرده، پرده های دبل یا به اصطلاح پرده شب و روز می‌باشد.
این نوع پرده از مکانیزم پرده زبرا و شید استفاده میکند با این تفاوت که از یک لایه شید ساده در زیر و یک لایه توری طرح‌دار در رو تشکیل شده است. هر کدام از این لایه ها بصورت جداگانه بالا و پایین می‌رود. قابلیت موجود در پرده دبل این امکان را فراهم میکند که با جمع کرده لایه ی زیرین بتوانید در طول روز از نور استفاده کنید و در شبها برای جلوگیری از دیده شدن فضای داخل لایه ی زیرین را تا حد نیاز پایین آورید.

تفاوت‌ها و شباهت‌های اصلی پرده زبرا و شید در چیست؟

در این قسمت به مهم‌ترین تفاوت‌های شید و زبرا می‌پردازیم.
ساختار و جنس آن: پرده زبرا از دولایه‌ی پارچه و تور تشکیل‌شده است ولی شید از یک لایه پارچه ساده یا طرح دار تشکیل شده است.
کنترل مقدار نور: پرده زبرا قابلیت تنظیم نور دارد، به‌طوری که شما می‌توانید به مقدار دلخواه نور ورودی را تنظیم کنید یا حتی کاملاً جلوی ورود نور را بگیرید، اما پرده‌ی شید به دلیل یکپارچه بودن آن، این قابلیت را در خود ندارد.
هر سه مدل پرده زبرا، شید و دبل قابل شستشو هستند. فقط کافی است که پرده را از بست خارج کنید و آن را با آب و کف بشویید.

تفاوت‌ها و شباهت‌های اصلی پرده زبرا و شید در چیست؟

امیدواریم این مطلب به شما تفاوت میان پرده زبرا و شید را رسانده باشد تا بتوانید بهترین پرده مورد نظر خانه یا محل کارتان را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − یک =