هر آنچه را که برای انتخاب کفپوش باید بدانید

هر آنچه را که برای انتخاب کفپوش باید بدانید

راهنمای انتخاب کفپوش

انتخاب کفپوش خانه که یکی از اصلی ترین اجزای دکوراسیون داخلی می باشد، امروزه اهمیت زیادی دارد. چه از کفپوش های چوبی مانند پارکت لمینت استفاده کنید و چه کفپوش های دیگر مانند سنگ، موکت و یا سرامیک. در هر صورت انتخاب یک کفپوش مناسب می تواند فضای منزل شما را تا حد زیادی عوض کند و جلوه دیگری به آن ببخشد. لازم نیست جهت انتخاب کفپوش مثلا خرید پارکت لمینت، شما یک متخصص و طراح داخلی خانه باشید بلکه براحتی می توانید با مطالعه مقالاتی که تاکنون جهت اطلاع شما نوشته ایم و یا تماس با همکاران ما و همچنین دیدن کاتالوگ های کفپوش ها، نوع، طرح و رنگ کفپوش چوبی مورد نظر خود ر ا براحتی انتخاب کنید.

انتخاب کفپوش 

کفپوش ها در مدل های مختلف در بازار وجود دارند که هر یک از آنها دارای کاربرد ها و مزایا و معایب خاص خود هستند. حتی فرش و موکت نیز نوعی کفپوش به شمار می آیند که می توانید آنها را در بسیاری از واحد ها مشاهده کنید. بعد از این محصولات می توان گفت کفپوش های چوبی از پرطرفدار ترین نوع به شمار می روند که امروزه این دسته نیز خود دارای محصولات مختلفی مانند پارکت لمینت ها و پارکت های چوبی می باشد.
سنگ، سرامیک و کاشی نیز دسته ای دیگر هستند که بسیاری از واحد ها با استفاده از آنها پوشیده شده است. این محصولات جلوه زیبایی را برای واحد به وجود می آورند و می توان گفت طول عمر بسیار بالایی را دارند. در آخر نیز کفپوش های PVC قرار دارند که به راحتی می توان انواع آنها را در بسیاری از فروشگاه ها یافت و همچنین این محصولات از قیمت مناسبی برخوردار هستند و طول عمر بالایی نیز دارند.

نحوه انتخاب کفپوش مناسب

همانطور که پیشتر نیز بررسی کردیم کفپوش ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر یک دارای مزایا و معایب خاصی هستند. با اینکه انواع مختلفی از کفپوش ها در بازار وجود دارد اما از پرمصرف ترین کفپوش های بازار می توان به پارکت لمینت ها و کفپوش های پی وی سی اشاره کرد که سهم عمده بازار را به خود اختصاص داده اند.
دلیل استفاده از این دو محصول را می توان قیمت مناسب در عین حال کیفیت و کارایی بسیاری بالایی آنها ذکر کرد که باعث شده این محصولات انتخاب بسیار مناسب برای دکور کردن واحد ها به سبک های مختلفی باشد.

راهنمای انتخاب کفپوش های متناسب با سبک دکوراسیون

یکی از مواردی که در انتخاب کفپوش باید به آن دقت کنید سبک دکوراسیون شما می باشد. البته امروزه بیشتر افراد ترجیح خود را به سمت واحد های مدرن میبرند. انتخاب بهترین کفپوش برای دکور کردن یک واحد به سبک مدرن کار سختی نمی باشد و می توان با استفاده از لمینت ها این کار را به راحتی انجام دهید. این کفپوش ها به علت داشتن طرح و مدل های متنوع بسیار انتخاب جذابی می باشند و التبه در صورتی که می خواهید هزینه کمتری را انجام دهید، کفپوش های پی وی سی گزینه مناسب تری برای شما می باشند. به یاد داشته باشید که در هنگام انتخاب باید به موادی مانند قیمت، طول عمر، کیفیت، ظاهر زیبا نیز توجه داشته باشید که در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم.

انتخاب بهترین کفپوش مناسب دکوراسیون شما

یکی از شاخص های اصلی در انتخاب کفپوش ها ظاهر آنها می باشد که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. همانطور که میدانید این محصولات یک بخش از دکوراسین به شمار می روند به همین دلیل داشتن ظاهر مناسب برای آنها واجب می باشد. استفاده از کفپوش های طرح چوب می تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای دکوراسیون داخلی شما باشد. ای ن طرح های چوب را می توانید در پارکت، پارکت لمینت و کفپوش های PVC یافت کنید.
البته در صورتی که می خواهید یک دکوراسیون ساده یا مینیمالیستی را داشته باشید بهتر است از محصولاتی با طرح های ساده نیز استفاده کنید که در میان محصولات پلاستیکی یا کفپوش ها وینیل می توانید آنها را یافت کنید.

راهنمای انتخاب کفپوش با عمر بالا

یکی از مواردی که به صورت مستقیم بر روی هزینه های شما تاثیر می گذارد طول عمر کفپوش می باشد که باید این مورد را نیز هنگام خرید در نظر بگیرید. برخی از کفپوش ها مانند پارکت ها به علت تولید شدن از چوب طبیعی نیاز به رسیدگی زیادی دارند و در صورتی که به صورت دوره ای این رسیدگی صورت نگیرد احتمالا طول عمر بالایی را نخواهند داشت. در میان محصولات با رسیدگی کمتر می توان به موکت، لمینت و کفپوش وینیل اشاره کنیم.
اما در صورتی که بخواهیم دسته بندی را کوچکتر کنید می توان گفت باز هم کفپوش های وینیل بهترین انتخاب هستند زیرا به راحتی با استفاده از آب و مواد شوینده می توانید نظافت آنها را انجام دهید و همچنین به طور معمول به علت تولید شدن این محصولات از پلاستیک طول عمر بالایی را دارند.

راهنمای انتخاب کفپوش قیمت مناسب

یکی از دیگر مواردی که نیاز به توجه دارد قیمت کفپوش ها می باشد. این عامل به صورت مستقیم بر روی هزینه های شما تاثیر دارد و همینطور که میدانید کف یک واحد معمولا دارای متراژ بالایی است و همین علت نیز باعث می شود که حتی اختلاف قیمت های نه چندان زیاد هزینه ها را بالا و یا پایین ببرد.

قیمت پارکت ها از لمینت ها بالاتر است و لمینت ها نیز از محصولات سنگی قیمت بیشتری دارند. همچنین محصولات سنگی قیمت های تقریبا برابر با کفپوش پی وی سی دارند و همین دلیل نیز باعث شده تا بسیاری از افراد برای خرید کفپوش وینیل را انتخاب کنند. در نهایت می توان گفت انتخاب بهترین کفپوش از نظر قیمت مناسب می توان محصولات PVC باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 10 =