چند راه حل کم خرج برای تغییر کلی دکوراسیون

چند راه حل کم خرج برای تغییر کلی دکوراسیون

دلتان می خواهد مبلمان خانه را عوض کنید و از کفپوش و رنگ و کاغذ دیواری برای نما استفاده کنید؟

اگر قصد تغییر دکوراسیون منزلتان را دارید نگران هزینه و زمان آن نباشید، چون با انجام یکسری از کار ها با کمترین هزینه می توانید زیبا ترین دکور را بسازید. البته همیشه برای تغییر دکوراسیون نیاز به تغییرات بزرگ و هزینه آنچنانی نیست گاهی با تغییرات جزئی و بدون صرف هزینه میتوان دکوراسیون منزل را تغییر داد فقط کافیست طبق برنامه پیش بروید.

چطور  با کمترین هزینه تغییر دکوراسیون بدهیم؟

قبل از شروع برنامه‌ریزی و اولویت بندی کنید

بهتر است قبل از هر اقدامی، حتما ارزیابی‌ها و برنامه‌ریزی‌های اولیه را در مورد بودجه و ویژگی‌های خانه‌تان انجام دهید تا بعدا به مشکل برنخورید. برای این کار، ابتدا خوب فکر کنید و ببینید که از چه سبکی خوشتان می‌آید. مجله‌ها و سایت‌های اینترنتی را بالا و پایین کنید و با انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی آشنا شوید. اولویت بندی کنید تا با توجه به میزان بودجه و ابزار و زمان بتوانید بهینه کار ها را انجام دهید. البته حتما میزان قیمت های وسایل تزئینی و دکوری و کاغذ دیواری و هزینه نصاب و … را هم در نظر بگیرید.
وقتی از حدود تقریبی هزینه‌ها مطمئن شدید، سری به دارایی‌ خودتان بزنید. با خود صادق باشید و ببینید چه مقدار بودجه دارید. اگر پولتان کمتر از مقدار مورد نیاز است، هر هفته مقداری پول کنار بگذارید تا بتوانید به مبلغ مورد نظر دست یابید. ممکن است کمی طول بکشد، ولی ارزشش را دارد که نهایتا به دکوراسیون مورد نظر خود برسید.

کارایی وسایلی که دارید را تغییر بدهید

به اطراف خانه نگاه کنید و ببینید از چه وسیله‌هایی می‌توان استفاده‌ای نو کرد. آیا واقعا به کابینت‌های جدید نیاز دارید، یا اینکه اگر ظاهر کابینت‌های قدیمی را تغییر دهید، هدفتان محقق می‌شود؟

می‌توانید روکش تختتان را عوض کنید؟

یا برای مبلتان روکش جدید سفارش دهید؟

یا با جابجایی وسایل منزل از جمله مبل سبب تغییر دلخواه دکور خود شوید؟
اگر امکان جا به جایی وجود دارد جای مبلمان را عوض کنید فقط برای اینکه دکوراسیون منزل تان به روز شود، با جا به جا کردن وسایل کلی دکوراسیون منزل تان تغییر خواهد کرد. پس سخت نگیرید و دست به کار شوید

استفاده از کاغذ دیواری و کفپوش

استفاده از کاغذ دیواری به تنهایی می تواند دکور خانه را زیرو رو کند. ولی حتما از رنگ های شاد استفاده کنید و با توجه به ذوق و سلیقه خود بهترین طرح که به منزلتان می آید را تهیه کنید

لوازم دست دوم بخرید

می‌توانید برخی لوازم را که تهیه دوباره آن ها به نرخ روز سخت است از آشنایان و دوستانتان بخرید. این افراد کسانی هستند که می‌دانید چگونه ار لوازمشان نگهداری می‌کنند و می‌توانید با خیال راحت از ایشان خریداری کنید و تخفیف هم بگیرید. بعد از خرید مبلمان دست دوم تمیز و با قیمتی مناسب، حالا می‌توانید دست به کار شوید و تغییراتی در آن ایجاد کنید. مثلا می‌توانید روکش صندلی و مبل ها را عوض کنید یا بالشتک‌های نو برایش بدوزید. البته در هنگام خرید اجناس دست دوم، همه جای کار را به دقت بررسی کنید تا عیب بزرگی در کار نباشد.

از رنگ مورد برای دیوار اتاق ها استفاده کنید

رنگ آمیزی فضا به تنهایی می تواند حس و حال زندگی کردن در خانه را متفاوت و جذاب کند. با هزینه کم تغییر بزرگی ایجاد کنید و لذت ببرید. حتما از رنگ های مکمل استفاده کنید تا از یکنواختی خارج شود. نورپردازی کنید و از دو یا سه رنگ به طور خیلی ساده استفاده کنید. رنگ‌های روشن مثل سفید یا زرد یا کرم و خاکستری برای این نوع دکوراسیون مناسب هستند و فضا را همیشه تمیز و مرتب نشان می‌دهند.

همه دکوراسیون را به یکباره تغییر ندهید

یکی از اشتباهات رایج در تغییر دکوراسیون، تغییر یکباره آن است. این کار دو عیب دارد. یکی اینکه جیبتان ناگهان خالی می‌شود. و دوم اینکه ممکن است بعد از تغییر دکوراسیون همه خانه، ناگهان نظرتان تغییر کند و پشیمان شوید.
بهتر است از یک اتاق شروع کنید. آهسته آهسته دکور آن را به صورتی که می‌خواهید تغییر دهید و در هر مرحله احساستان را نسبت به دکور جدید ارزیابی کنید. وقتی مطمئن شدید این دکور مناسب شماست، همین مراحل را در مورد دیگر اتاق‌های خانه اجرا کنید و در نظر داشته باشید، یک دکور خاص برای همه اتاق‌ها مناسب نیست.

استفاده از گلدان و گل برای تغییرمثبت دکور منزل

اگر در منزل تان گل و گیاه ندارید در اولین فرصت گل و گیاهان زیبا خریداری کنید و از آن ها در بخش های مختلف منزل استفاده کنید علاوه بر زیبایی دکوراسیون میتوانند خانه را پر از انرژی مثبت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − پنج =