چند راه حل برای ترمیم کاغذ دیواری آسیب دیده

چند راه حل برای ترمیم کاغذ دیواری آسیب دیده

ترمیم کاغذدیواری آسیب دیده

کاغذ دیواری یکی از انواع پرفروش ترین دیوارپوش ها به شمار می آید. امروزه از این محصولات در بسیاری از واحد ها برای بهبود وضعیت دکوراسیون داخلی واحد استفاده می شود. این دیوارپوش ها نیز مانند بسیاری از وسایل دیگر ممکن از پس از گذشت زمان دچار خرابی، کنده شدن و یا آسیب در قسمتی خاص بشوند. اگر شما نیز مدت ها قبل تصمیم به خرید کاغذ دیواری گرفته اید بهتر است تا با ترمیم کاغذدیواری آسیب دیده نیز آشنایی کسب کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید آن را برطرف کنید.

ترمیم کاغذ دیواری بلندشده

در برخی از موارد مشاهده می شود که کاغذ دیواری ها از محل های اتصال به یکدیگر کنده می شوند. اما باید بگوییم که این مورد اصلا نیاز به نگرانی ندارد و می توانید با کمترین ابزار ها به راحتی کار ترمیم را انجام دهید. البته این باز شدگی ها بیشتر در بخش های درز صورت می گیرد به همین منظور برای ترمیم آنها می توانید از چسب های درزگیر و یا چسب های مخصوص کاغذ دیواری که در بسیاری از ابزار فروشی ها موجود است٬ استفاده کنید.

جایگزینی بخشی از کاغذ دیواری

برای شروع کار بهتر است تا بخش باز شده را با استفاده از یک قلمو به صورت یکپارچه چسب بزنید. البته در هنگام این کار بهتر است تا درز باز شده را با دقت کمی بیشتر باز کنید تا تمام قسمت های خشک کاغذ دیواری چسب مالی بشود. پس از چسب مالی کردن بهتر است تا کمی صبر کنید تا چسب آماده شود و سپس اقدام به نصب با استفاده از یک وسیله نرم مانند تکه ای پارچه بکنید. با استفاده از یک غلتک کوچک بر روی آن بکشید تا به صورت یکپارچه ای بر روی دیوار بچسبند. همچنین در آخر کار بهتر است تا چسب های خارج شده از گوشه ها را با استفاده از یک دستمال تمیز کنید.

ترمیم کاغذدیواری با جایگزینی

در صورتی که کاغذ دیواری شما آسیب های جدی تری مانند خراش برداشتن و یا جدا شدن تکه ای از آن را دارد، بهتر است آن را با یک قسمت جدید جایگزین کنید. یکی از نکاتی که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید این است که باید یک الی دو رول را اضافه تر از مقدار مورد نظر تهیه کنید. این کار باعث می شود تا در هنگام نیاز قسمت های آسیب دیده را با کاغذ دیواری های جدیدی جایگزین کنید.

البته با توجه به اینکه مدل های زیادی در بازار برای کاغذ دیواری ها وجود دارد٬ اگر برای دیوارپوش واحد خود مقداری بیشتر تهیه نکردید نیاز به نگرانی نیست و با کمی گشت و گذار در فروشگاه های مربوطه می توانید نمونه ی مشابه با محصولا خود را یافت کنید. فارسیان دکور نماینده و عامل فروش بسیاری از برند های ایرانی و خارجی است و می توانید خرید کاغذ دیواری خود را از این فروشگاه انجام دهید.

شروع چسباندن کاغذدیواری

برای چسباندن کاغذ دیواری جدید بهتر است تا بخش آسیب دیده را به صورت کلی با استفاده از کاردک برش داده و سپس با استفاده از یک متر طول محل مورد بحث را اندازه گیری کنید. کاغذ دیواری را از روی رول بر روی یک میز پهن کنید و مقدار مورد نیاز خود را که اندازه گیری کرده اید از آن برش بزنید. بر روی کاغذ دیواری چسب زده و مدتی صبر کرده سپس شروع به نصب آن کنید. اگر کاغذ دیواری شما از نوع طرح دار می باشد بهتر است تا بخشی که نیاز به جایگزینی دارد را با دقت جدا کنید تا با نمونه های دیگر مغایرت نداشته باشد.

در صورتی که آسیب وارد شده به کاغذ دیواری شما زیاد است بهتر است تا به جای جایگزینی بخشی از آن یک ردیف کامل را جایگزین کنید. اگر کاغذ دیواری شما از نوع بافته نشده است کار شما بسیار راحت تر می باشد و می توانید با احتیاط و قسمت های اصلی را خیس کنید و پس از جذب کامل آب توسط کاغذ دیواری شروع به کندن آن کنید. بهتر است تا در هنگام کندن به ردیف های دیگر توجه کنید. تا به آنها آسیبی وارد نشود. همچنین برای نصب نیز می توانید مانند مراحل بالا ادامه دهید با این تقاومت که بهتر است تا طرح کاغذ دیواری را با ردیف های کناری خود یکدست در نظر بگیرید.

نتیجه

بهتر است تا قبل از شروع ترمیم کاغذ دیواری آسیب دیده با یک فرد با تجربه در این زمینه مشورت داشته باشید. با اینکه عمل جایگزینی قسمتی از کاغذ دیواری کار خیلی سختی نمی باشد اما بهتر است تا خود را برای شرایط غیر منتظره نیز آماده کنید. در این مقاله سعی کردیم تا روش هایی برای بازسازی کاغذ دیواری هایی که با مشکل روبه رو شده اند را برای شما بازگو کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 4 =