کاغذ دیواری نانوون چیست | مزایای کاغذدیواری نانوون

کاغذ دیواری نانوون چیست | مزایای کاغذدیواری نانوون

قبل از هر گونه معرفی و توضیحی پیرامون کاغذ دیواری نانوون بگذارید کلمه آن را مورد برسی قرار دهیم. کلمه نانو ون که در فارسی و بازار کاغذ دیواری ایران نانوون نوشته می شود از دو کلمه NON و WOVEN تشکیل گردیده است که در کنار یک دیگر کلمه NON-WOVEN را میسازند. کلمه WOVEN به معنای بافته شده و برای کلمه NON عمل عکس آن را نشان میدهد در نتیجه معنی بافته نشده بهترین گزینه برای معنی کلمه نانوون میباشد.

کاغذ دیواری بافته نشده یا کاغذ دیواری نانوون چیست؟

کاغذ دیواری نانوون تلفیقی از الیاف پارچه و کاغذ می باشد. در اصل ساخته شده از ترکیب خاصی از فیبرهای طبیعی و مصنوعی است که سبب می شود قابل شستشو و قابل تنفس باشند. این فیبرها را در بسیاری دیگر از محصولات خانگی مانند چای کیسه ای، کاغذ صافی قهوه و گاز پانسمان می یابید.
کاغذ دیواری نانوون (non-woven) آخرین محصول فناوری ار انواع کاغذ دیواری است و از مرغوبترین نوع کاغذ دیواری است. با پیشرفت سریع تکنولوژی در تولید کاغذ دیواری های جدید ، کاغذ دیواری ها با نقش تاثیرگذاری که در طراحی داخلی فضاهای مختلف مسکونی ، تجاری و اداری دارند، با استقبال بی نظیری روبرو شده است.
ویژگی ممتاز این نوع از کاغذ دیواری ها این است که علاوه بر این که به طور فوق العاده ای ساده و آسان نصب می شوند ، بلکه از آنجایی که به صورت خشک به دیوار نصب می شوند ، می توانید خیالتان راحت باشید که دیوار خانه شما آسیب نمی بینید و سازگاری بسیار بالایی با محیط زیست و دیوارها دارند.

ویژگی ها و مزایایی کاغذ دیواری نانوون:

یکی از مزایای کاغذ دیواری نانوون، قابلیت تنفس کاغذ دیواری میباشد. و این امر مهم سبب میشود تا هوا و رطوبت در کاغذ دیواری زندانی نگردد، و در گذر زمان از به وجود آمدن قارچ و کپک و گاز های سمی جلوگیری نماید. زیرا تمامی کاغذ دیواری های نانوون قابلیت شست و شو دارند و همین موضوع بافته نشدن و الیاف خاص به خود و همچنین اجازه تنفس، هیچ گونه رطوبتی را در خود به جا نمیگذارد، و این بزرگترین مزیت کاغذ دیواری نانوون میباشد که میتوان به راحتی در آشپزخانه و یا روشویی خانه هم از آن استفاده نمود و طرحی متفاوت نسبت به گذشته از آن بسازید.

در ادامه مزایای کاغذ دیواری نانوون، میتوان به نصب آسان و فوق العاده این کاغذ دیواری اشاره کرد.

سرعت نصب بالا به دلیل عدم نیاز کاغذ دیواری به چسب کاری دوباره و مقاومت به پارگی و عدم وجود هر گونه درز قابل مشاهد پس از نصب،حسن های اصلی کاغذ دیواری نانوون میباشد.

شاید باورکردنی نباشد اما با کمی دانش فنی و دقت میتوانید به سادگی خودتان آنگونه که دوست دارید کاغذ دیواری نانوون خانه ی خودتان را نصب نمایید.

نصب کاغذ دیواری نانوون

نصب کاغذ دیواری نانوون

از دیگر ویژگی های کاغذ دیواری نانوون جدا سازی آسان آن از دیوارها بوده، و شما در آینده برای تعویض آن و یا پاک سازی آن بدون نیاز به ابزار و یا مواد شیمیایی خاصی میتوانید به کندن آن بپردازید و در نهایت ضایعات آن به محیط زیست و لایه ازون آسیب کمتری میرساند.

عمر طولانی قابلیت شست و شو و دوام بالا، عدم تغییر سایز حتی مقابل نور، همه و همه از مزیت های بیشمار این کاغذ دیواری جوان میباشد. حال با این توضیحات دیگر تردیدی نیست که کاغذ دیواری نانوون به مراتب بهتر و باکیفیت ترین کاغذ دیواری موجود در بازار روز دنیا میباشد.

در نظر داشته باشید چسب مورد استفاده برای نصب کاغذ دیواری نانوون نباید خیلی رقیق باشد زیرا به علت وجود الیاف طبیعی در این کاغذ دیواری ها اگر چسب خیلی رقیق باشد بعد از اتمام کار و خشک شدن باعث ایجاد درز در بین کاغذ دیواری ها می شود.

زمانی که چسب را بر پشت کاغذ دیواری نانوون می زنید بر عکس کاغذ دیواری های پی وی سی که مدت کمی باید چسب روی کاغذ دیواری بماند بعد آن را نصب کنید، در این نوع بلافاصله بعد از چسب زدن آن ها روی دیوار باید نصب کنید.

کاغذ دیواری های نانوون نسبت به کاغذ دیواری های پی وی سی ضخامت کمتری دارند در نتیجه به این علت باید قبل از نصب، سطح کار را کاملا صاف و زیر سازی مناسبی برای آن انجام داد. این گونه از کاغذ دیواری ها در گروه محصولات سازگار با محیط زیست قرار می گیرند. بدون شک کاغد هایی که از جنس وینیل ساخته نشده اند برای طبیعت مفید تر هستند، البته می توان گفت کاغذ دیواری هایی که از وینیل ساخته شده اند مفید تر و مقاوم تر هستند اما در فرایند تولید آن ها به دلیل آزاد سازی آلاینده های شیمیایی، به لایه ازون صدمه های جبران ناپذیری وارد می شود و در داخل زباله ها هم سال های زیادی باقی می مانند و تجزیه نمی شوند.

با توجه به ویژگی های ذکر شده می توان ادعا نمود که این نسل از دیوار پوش ها نقشی اساسی و کلیدی در صنعت کاغذ دیواری و توسعه آراستن دیوارها با طرح و رنگ های دلخواه و ماندگار داشته است.

خلاصه مزایای کاغذدیواری ناوون

خلاصه مزایای کاغذدیواری ناوون

نصب آسان و سریع و مستلزم صرف انرژی کمتر
کندن آسان و خشک و بدون آسیب به سطح زیری
این کاغذها قابل تنفس هستند که از حبس بخار آب که به ایجاد کپک منجر می‌شود جلوگیری میکند. در نتیجه این کاغذ دیواری ها گزینۀ بسیار مناسبی برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی هستند.
مقاوم در برابر پارگی هستند. این مزیت مهمی است و کاغذها طی فرآیند نصب و جداسازی از دیوار پاره نمی‌شوند.
این کاغذها در گروه محصولات سازگار با محیط زیست قرار میگیرند و بیش از همۀ کاغذدیواری های موجود در بازار دوستدار طبیعت محسوب می شوند.
ضد آلرژی و حساسیت هستند و بهترین گزینه برای پوشش اتاق کودکان دلبندتان می باشند.
این کاغذها نه گسترده می شوند و نه آب می روند و در نتیجه اندازه شان تغییر نمیکند. اصلا نیازی نیست مانند بسیاری از کاغذهای در بازار به این کاغذ استراحت بدهیم
این کاغذدیواری ها به گونه ای هستند که اصلا درز آنها را روی دیوار پیدا نمی کنید و به سرعت ناپدید می شوند. میتوانید به راحتی جای کاغذ را روی دیوار تغییر دهید و اگر لازم شد کل قطعه کاغذ را بردارید و دوباره روی دیوار قرار دهید.
ترمیم هیچ یک از کاغذ دیواری های موجود در بازار به آسانی ترمیم این کاغذها نیست. خیلی ساده تکه ای از کاغذ اضافی را بردارید و الگوی کاغذ آسیب دیده را روی آن بکشید و آن را کمی بزرگتر از آن ناحیه برش دهید. پشت این تکه کاغذ جدید را چسب بزنید و آن را به دقت سر جایش بچسبانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − چهار =