خرید چمن مصنوعی | چمن مصنوعی از کجا و با چه قیمتی بخرم؟

خرید چمن مصنوعی | چمن مصنوعی از کجا و با چه قیمتی بخرم؟

امروزه چمن مصنوعی یکی از مواردی است که در حیاط سازی و در طراحی دکوراسیون تاثیر بسزایی دارد. چمن مصنوعی با دارا بودن مزایایی از قبیل ماندگاری بالا، حذف و کاهش هزینه های مربوط به نگهداری و مراقبت روزانه به شدت مورد توجه قرار گرفته. خرید چمن مصنوعی در بسیاری از موارد مانند مراقبت و نگهداری آسان، تطبیق پذیری در هر نوع شرایط آب و هوایی، طول عمر بسیار بالا قیمت ارزان به صرفه تر از چمن طبیعی می‌باشد.

چمن مصنوعی چیست ؟

چمن مصنوعی نوعی کفپوش است که به نسبت چمن طبیعی استقامت و دوام بیشتری دارد. چمن مصنوعی پوششی است که از الیاف مصنوعی تولید می شود و به عنوان شبیه ساز چمن طبیعی در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چه از چمن مصنوعی در زمین های ورزشی نیز استفاده می شود ولی استفاده از آن در محیط های ساختمانی و زمین بازی کودکان شایع تر است. این چمن متراکم تر، مقاوم تر از چمن طبیعی است و مشکل رشد تخم چمن در زمین‌های غیر حاصلخیز را نیز حل نموده است. در کشورهای اروپایی که سرما باعث عدم رشد چمن می شود و در کشورهای نزدیک استوا که گرمای بیش از حد باعث از بین رفتن چمن معمولی می‌شود. استفاده از چمن مصنوعی گزینه بسیار مناسبی است.

چمن مصنوعی از چه موادی تولید می‌شود؟

برای ساخت چمن مصنوعی از پلیمرهایی مانند پلی اتیلن در گریدهای مختلف و پلی پروپیلن و یا آمیزه‌ای از آنها ‏استفاده می‌شود. شناسایی پلیمر خوب برای خرید چمن مصنوعی از اهمیت خاصی برخوردار است. با توجه به اینکه ‏هنگام ساخت پلیمرهای تجاری مواد اکسید شده‌ای به وجود می‌آید که در موقع مصرف باعث تخریب پلیمرها می‌شوند، ‏به طور معمول در فرمول بندی ساخت پلیمرها از مواد پایدار کننده مانند آنتی اکسیدانت، پایدار کننده‌ی نوری و حرارتی ‏نسبت به شرایط محیطی و با توجه به شرایط مصرفی محصول استفاده می‌شود. چمن مصنوعی به طور کلی در دو زمینه چمن مصنوعی ورزشی و چمن مصنوعی تزئینی مورد استفاده می‌باشد.

کاربرد چمن مصنوعی

کاربرد چمن مصنوعی

خرید چمن مصنوعی رای محوطه مجتمع مسکونی

همانطور که می دانید رسیدگی به چمن طبیعی کار بسیار وقت گیری است و در زندگی پر مشغله امروزی کمتر کسی پیدا می شود که وقت کافی برای پرورش چمن طبیعی و رسیدگی به آن را دارا باشد، به همین علت در بسیاری از مجتمع های مسکونی، افراد اقدام به تهیه و نصب چمن مصنوعی می کنند تا هم از فضای سبز دائمی بهره مند باشند و هم نیازی به رسیدگی مداوم به چمن نداشته باشند.

چمن مصنوعی در زمین های ورزشی

از آنجایی که بافت چمن مصنوعی بسیار نرم و با کیفیت است و احتمال آسیب رسیدن در حین مسابقه را به بازیکنان کاهش می دهد در بسیاری از زمین های ورزشی مورد استفاده برای ورزش های فوتبال، گلف، لاکراس، بیس بال و… از این نوع پوشش استفاده می شود.

چمن مصنوعی در زمین بازی

در پارک ها، مهد کودک ها، مدارس و… معمولاً از چمن مصنوعی به عنوان پوشش زمین بازی استفاده می شود تا محیطی امن تر برای بازی کودکان فراهم گردد.

چمن مصنوعی بالکن، پاسیو، گلخانه و بهار خواب

خیلی از خانواده ها مایل هستند در قسمتی از منزل خود دارای فضای سبزی باشند که ساعتی از روز را در آن مکان آرامش بخش گذرانده و به تمدد اعصاب مشغول شوند، از آنجایی که امکان کاشت چمن طبیعی داخل منزل میسر نیست، بهترین انتخاب برای این قسمت ها چمن مصنوعی است.

مزایای استفاده از چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی

مزایای استفاده از چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی

1. چمن مصنوعی دارای رنگ ها، انواع و ارتفاع مختلفی است و شما می توانید بنا به استفاده خود مناسب ترین و زیباترین نوع آن را هنگام خرید چمن مصنوعی انتخاب نمایید.
2. نیاز به آبیاری ندارد، همانطور که می دانید در خلال بحران آب جهانی که همه ما با آن روبرو هستیم ابن گزینه یکی از مهمترین مزایای چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی به شمار می آید، از بحران آب هم که چشم پوشی کنیم، آبیاری چمن روزانه نیازمند صرف وقت زیادی است.
3. نیازی به کود ندارد و این امر موجب می شود از نفوذ مواد شیمیایی و سمی به سفره های آب زیرزمینی جلوگیری به عمل آید.
4. نیازی به کاشت و کوتاه کردن ندارد.
5. تغییرات جوی، سرما، گرما، باران، نور خورشید و … چمن طبیعی را از بین می برند اما چمن مصنوعی در برابر این عوامل مقاومت لازم را داشته و عمر آن طولانی تر خواهد بود.
6. نصب چمن مصنوعی تنها یکبار صورت می گیرد اما چمن طبیعی نیازمند کاشت مجدد و ترمیم است و هزینه هایی که صرف نگهداری آن می شود بالا است.

خرید چمن مصنوعی

خرید چمن مصنوعی توسط اصناف گوناگونی انجام می شود. کارایی و دوام آن با قیمت چمن مصنوعی در ارتباط است؛ ولی نباید هنگام خرید چمن مصنوعی، انواع چمن مصنوعی ارزان قیمت را نادیده بگیرید.

برای تحقیق بهتر است مشخصه هایی را برای خرید چمن مصنوعی در نظر بگیرید:
1. ارتفاع الیاف: از نکات مهم در خرید چمن مصنوعی که بسیار موردتوجه خریداران است ارتفاع الیاف یا همان پایل چمن مصنوعی است. عموم خریداران پروژه های مسکونی چمن‌های مصنوعی ارتفاع بلند را ترجیح می‌دهند و برعکس افرادی که شستشوی چمن مصنوعی برای آن‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است چمن های ارتفاع الیاف کوتاه تر را می پسندند. نکته‌ای دیگر که در مورد ارتفاع الیاف چمن مصنوعی حائز اهمیت است ارتباط مستقیم ارتفاع الیاف با قیمت چمن مصنوعی است به گونه ای که هرچه ارتفاع الیاف بیش‌تر باشد (در تراکم ثابت) بالطبع مبلغ بیش تری را هم برای خرید آن باید پرداخت کرد. بنابراین گروهی هستند که چمن‌های مصنوعی ارتفاع بلند را می پسندند ولی توانایی پرداخت مبلغ بالای آن را ندارند.
2. تراکم بافت چمن مصنوعی : به طورکلی هر چه تراکم بالاتر باشد طول عمر چمن افزایش پیدا می‌کند و آشغال‌گیری چمن کاهش خواهد داشت. چمن های متراکم در مباحث نظافتی و شست وشو نیز گزینه های مطلوبی محسوب می‌شوند اما چمن‌هایی که تراکم آنها بسیار بالاست مانند چمن‌های با تراکم بالای ۲۵۰۰۰ دارای زبری بیشتری هستند.
3. وزن الیاف
4. رنگ چمن مصنوعی:
همیشه خریداران با یک پیش فرض ذهنی اقدام به خرید چمن مصنوعی می‌کنند و به هنگام خرید، این تصورات ذهنی را با چمن ارائه شده توسط فروشنده تطبیق می‌دهند. اگر چمن ارائه شده فاصله‌ی زیادی با ذهنیت آن ها از چمن طبیعی داشته باشد متقاعد کردن این دسته خریداران به یک مشکل بزرگ تبدیل می‌شود. نکته‌ی دیگر در مورد رنگ چمن مصنوعی، هماهنگی برخی رنگ‌ها با دیگر عناصر فضا خواهد بود. به واقع باید گفت هر چمنی با هر رنگی برای فضای شما مناسب نخواهد بود پس اگر خریدار فکر کند که چمن مصنوعی ارائه شده تناسبی با فضای مورد استفاده ندارد دقت کنید.
دقت کنید که بسیاری از افراد، یا این اطلاعات را ندارند و یا از مقدار صحیح و دقیق آنها با خبر نیستند. بهتر است از جستجوی فضای مجازی آغاز کنید. سايت رسمی اینترنتی فارسیان دکور، بهترین راه برای این کار است. البته حتما از اصالت وبسایت ها اطمینان حاصل کنید؛ زیرا بسیاری از منابع اینترنتی قابل اعتماد نیستند.

هنگام فروش چمن مصنوعی به نکاتی از قبیل مشخصات فنی، کشور سازنده و نوع کاربری محصولات توجه نموده و با صرف زمان کافی، سلایق خود را نیز لحاظ کنید.خرید اینترنتی چمن مصنوعی این امکان را به شما می دهد تا مشخصات فنی چمن ها را با یکدیگر مقایسه نموده و بهترین محصول مناسب خود را برگزینید.

نصب چمن مصنوعی

نصب چمن مصنوعی

برای نصب چمن مصنوعی ابتدا باید زمین مورد نظر را با استفاده از بتن، سیمان و آسفالت مسطح و یکدست نمود. برای هدایت آب باران و یا آب ناشی از شست و شوی چمن باید زمین کمی شیب داشته باشد تا از تجمع آب جلوگیری گردد. سپس با توجه به متراژ فضای مورد نظر چمن برش داده شده و تکه های برش با توجه به خاب به صورت لب به لب کنار یکدیگر قرار گیرند تا بتوان مرحله چسب کاری را شروع کرد. سپس بین دو بخش چمن یک نوار اتصالی قرار داده و با چسب مخصوص نصب چمن آن را آغشته می کنیم.
پس از این مرحله، چمن را روی نوار اتصال قرار داده و تا موقعی که چسب خشک نشده باید از حرکت چمن ممانعت کرد. پس از آنکه تمام برش های چمن بهم متصل شدند باید دور تا دور چمن را به زمین بچسبانیم.

اگر می‌خواهید چمن مصنوعی بخرید، اول لازم است دقیقا مشخص کنید که چه نوع چمنی می‌خواهید و برای چه مکانی می‌خواهید آن را استفاده کنید. اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید ممکن است چیزی بخرید که برای شما مناسب نیست. پس اول کمی اطلاعات در این باره کسب کنید. این اطلاعات را در این مقاله برای آگاهی شما گذاشته ایم. در مورد مکان مورد نظرتان هم باید اطلاعات دقیقی داشته باشید. بعد از اینکه کاملا به موضوع واقف شدید و فهمیدید که چه می‌خواهید، می‌توانید به فروشگاه‌ ما مراجعه کنید. برای خرید چمن مصنوعی به لینک سایت چمن مصنوعی از کجا بخرم سر بزنید. فارسیان دکور در تمامی مراحل خرید حامی شما خواهد بود تا مناسب‌ترین محصول را برای استفاده مورد نظرتان پیدا و نصب کنید. دانش و تنوع در زمینه‌ی چمن مصنوعی در ایران وجود ندارد، اما اگر به فروشگاه فارسیان دکور بروید، خواهید دید که چقدر محصولات ما تنوع دارند. همچنین کیفیت بالای چمن مصنوعی فارسیان دکور، باعث می‌شود که دوام بیشتری داشته باشد و دیرتر و سخت‌تر آسیب ببیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − چهار =