راهنمای خرید کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

راهنمای خرید کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

اگر تصور میکنید خرید کاغذ دیواری برای اتاق خواب با توجه به وجود فروشگاه ها و تنوع زیاد در طرح و مدل های متفاوت کاری بسیار دشوار است نگران نباشید. ما در مقاله راهنمای خرید کاغذ دیواری برای اتاق خواب با وجود نکات و ترفندهایی به شما میگوییم که چگونه کاغذدیواری مناسب اتاق خواب خود را انتخاب و خرید کنید. با فروشگاه کاغذدیواری فارسیان دکور همراه باشید.

چه کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب است؟

توجه داشته باشید که خرید کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب هر شخص، با توجه به سلیقه او و اندازه اتاق، می تواند متفاوت باشد.
البته علاوه بر سلیقه و اندازه اتاق، رنگ و طرح کاغذ دیواری را نیز باید طوری انتخاب کنید که هم فضایی زیبا و هماهنگ و هم محیطی آرامش بخش برای خوابتان فراهم آورد که در زیر به آن اشاره کرده ایم:

چه رنگی برای کاغذ دیواری اتاق خواب، مناسب است؟

از آن جایی که کاغذ دیواری طیف وسیعی از طرح، رنگ و جنس دارد به کمک آن ها می توانید به فضا هویتی متناسب با کاربری آن بدهید. این طرح ها و رنگ ها در فضا تاثیراتی دارند و معیارهای کلی برای آن ها وجود دارد. لیست زیر در شناخت این معیارها به شما کمک می کند :
رنگ تیره
• فضاهای بزرگ را کوچک تر نشان می دهند.
• حس آرامش بیشتری به فضا می دهند.
رنگ روشن
• باعث بزرگ تر دیده شدن اتاق ها می شوند.
• فضا را ملایم و دوستانه تر می کنند.
• به فضا انرژی می دهند.
طرح گلدار
• ترک ها و آسیب دیدگی های روی دیوار را می پوشانند.
• به بزرگتر دیده شدن فضاهای کوچک کمک می کنند.

لازم است بدانید رنگ به صورت مستقیم روی رفتار و احساسات انسان تاثیر دارد و شما باید از این تاثیرات آگاه باشید. توجه داشته باشید که بیشتر وقتتان در اتاق صرف خوابیدن می شود و برای خواب آسوده و با کیفیت، نیاز به محیط آرامش بخش دارید.

بیشتر بخوانید: تاثیر رنگ ها در انتخاب کاغذدیواری

بنابراین کاغذ دیواری اتاق خواب بهتر است رنگ ملایمی داشته باشد. رنگ های گرم باعث می شوند فضا صمیمی تر شود و رنگ های تند مانع خواب راحت می شوند.
نکته: شما می توانید در انتخاب رنگ، طرح و الگوهای کاغذ دیواری در اتاق خواب هارمونی ایجاد کنید.
نکته: رنگ های گرم مانند زرد، قرمز و نارنجی، بسیار پر انرژی و هیجان آور هستند. پس آن ها نباید رنگ غالب اتاق خواب باشند.
اما اگر این رنگ ها را برای پوستر یا کاغذ دیواری می پسندید، یا طرح و الگو ها را به این رنگ انتخاب کنید و یا آن ها را تنها روی دیوار پشت تخت، نصب کنید.

طرح های مناسب برای کاغذ دیواری اتاق خواب کدامند؟

طرح های زیبا و متنوع کاغذ دیواری، از مزیت های آن نسبت رنگ ساده دیوار است و به زیباتر و جذاب تر شدن فضا کمک می کند. اما باید بدانید که طرح های مختلف در فضا اثرات متفاوتی نیز دارد، برای مثال طرح هایی که باعث می شوند فضا بزرگ تر و یا کوچک تر به نظر برسند. پس برای آن که بتوانید بهترین اتاق خواب را داشته باشید، باید انتخاب مناسبی هم برای کاغذ دیواری داشته باشید.
در ابتدا باید بدانید هر طرح و شکلی که در کاغذ دیواری استفاده شده است، فضا و جلوه ی خاصی در اتاق خواب ایجاد می کند. پس با در نظر گرفتن این که دوست دارید چه فضایی در اتاق خواب تان ایجاد شود و با توجه به سلیقه تان، طرح کاغذ دیواری را انتخاب کنید. طرح های زیر نمونه هایی مناسب برای اتاق خواب هستند.
• طرح های انتزاعی
• طرح های گلدار و بر گرفته شده از طبیعت
• طرح های کلاسیک
• طرح های هندسی

طرح های انتزاعی کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

طرح های انتزاعی کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

کاغذ دیواری با طرح انتزاعی بیشتر برای اتاق خواب های مدرن مناسب است. اما با توجه به آن که خاص بودن این طرح ها باعث می شود توجه به آن ها جلب شود و ممکن است در خوابیدن مشکل ایجاد کند، بنابراین به پیشنهاد فروشگاه فارسیان دکور، بهتر است از طرح انتزاعی در مقیاس بزرگ و فقط در دیوار پشت تخت خواب، به عنوان دیوار تاکیدی استفاده کنید و بگذارید دیوارهای دیگر تک رنگ و ساده بمانند و یا از کاغذ دیواری هایی با طرح های ساده و کوچک برای آن ها استفاده کنید.

طرح های گلدار و بر گرفته شده از طبیعت

طرح های گلدار و بر گرفته شده از طبیعت

کاغذ دیواری هایی که طرح های گلدار دارند و یا از طبیعت الهام گرفته شده اند، طرح های بسیار زیبایی هستند و به اتاق خواب جلوه ی زیبا و ظریفی می دهند. این طرح ها طرفداران زیادی دارند و فضای اتاق خواب را غیر رسمی و خودمانی می کنند.

طرح های کلاسیک کاغذدیواری

راهنمای خرید کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

اگر طرفدار دکوراسیون و طرح های کلاسیک و لوکس هستید و دوست دارید اتاق خوابی با فضای رسمی داشته باشید، این طرح برای کاغذ دیواری، بهترین انتخاب برای اتاق خواب شماست.کاغذ دیواری های با طرح کلاسیک یکی از پر طرفدارترین کاغذ دیواری ها در بازار هستند و از طرح های آن می توان دو نوع زیر را نام برد:
• طرح های داماسک
• طرح های راه راه

طرح های هندسی کاغذ دیواری اتاق خواب

طرح های هندسی کاغذ دیواری اتاق خواب

خطوط و طرح های هندسی در سبک دکوراسیون مدرن بیشتر استفاده می شوند و در دکوراسیون به سبک های سنتی و کلاسیک کاربرد زیادی ندارند. بنابراین اگر فضای اتاق خواب شما مدرن و امروزی است، کاغذ دیواری هایی با طرح های هندسی برای آن مناسب هستند. همچنین اگر می خواهید فضای اتاق خواب تان را مدرن کنید، این نوع کاغذ دیواری به شما کمک می کند.

اندازه طرح روی کاغذ دیواری برای اتاق خواب

علاوه بر انتخاب طرح کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب، اندازه طرح و شکل های آن نیز اهمیت دارند. کاغذ دیواری ها را می توان به دو گروه زیر دسته بندی کرد:
• کاغذ دیواری با طرح های کوچک
• کاغذ دیواری با طرح های بزرگ

کاغذ دیواری با طرح های کوچک برای اتاق خواب

فروشگاه فارسیان دکور به شما پیشنهاد می کند که اگر اتاق خواب کوچکی دارید، کاغذ دیواری با طرح های کوچک را انتخاب کنید چرا که بهترین انتخاب برای آن است. از آن جایی که کاغذ دیواری ها با طرح های کوچک ظریف هستند، جلوه ای لطیف به اتاق خواب می دهند و باعث می شوند فضای اتاق بزرگ تر به نظر برسد. همچنین باید بدانید که طرح های کوچک روی کاغذ دیواری، توجه را به خود جلب نمی کنند و شما می توانید در اتاق خوابی با این طرح کاغذ دیواری به راحتی بخوابید و خواب خوبی داشته باشید.

کاغذ دیواری با طرح های بزرگ برای اتاق خواب

طرح های بزرگ نسبت به طرح های کوچک جذاب ترند و به فضای اتاق خواب جذابیت بیشتری می دهند. اما باید بدانید که استفاده از این نوع کاغذ دیواری، باعث می شود فضای اتاق خواب کوچک تر دیده شود. همچنین بزرگ بودن بیش از اندازه طرح ها توجه را به خود جلب می کنند و باعث می شوند نتوانید به راحتی به خواب بروید.

انتخاب جنس و بافت مناسب کاغذ دیواری

بهترین جنس و بافت برای کاغذ دیواری آن است که نور را منعکس نکند، در این صورت نور به چشم شما برخورد نمی کند و هنگام خوابیدن اذیت تان نمی کند. همچنین هزینه و بودجه ای که برای تهیه کاغذ دیواری در نظر گرفته اید هم اهمیت زیادی دارد.

امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب کاغذدیواری مناسب برای اتاق خواب کمک کرده باشد. ما در فروشگاه فارسیان دکور انواع کاغذدیواری اتاق خوابی را برای هر نوع سلیقه با قیمت مناسب فراهم کرده ایم. برای دیدن و خرید انواع کاغذدیواری اتاق خوابی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =