مطالب مفید آینه دکوراتیو |همه چیز درمورد آینه پازلی

آینه پازلی چیست؟

آینه های پازلی که جدیدا جای خود را در معماری و دکوراسیون باز کرده است ، آینه‌ هایی به صورت و اشکال مختلف می باشد که با استفاده از به روزترین دستگاه ها ، برش خرده و با استفاده از دستگاه ابزار تراش، ساخته و آماده می ‌شود. این نوع آینه را می ‌توان به صورت مربع ، لوزی ، مستطیل و حتی ترکیب این اشکال طراحی و آماده کرد. آینه پازلی را می ‌توان با توجه به اندازه دیوارها در ابعاد و اندازه ‌های مختلف برش زد و آن را آماده نمود.

مزایای نصب آینه پازلی

آینه پازلی به شخص کمک می کند تا خودش را بهتر ببیند و نقاط قوت و ضعف خود را بهتر بشناسد و سعی کند این ضعف ها را بر طرف کرده و نقاط قوتش را تقویت نماید. آینه پازلی به شناخت فرد کمک می کند و تمرین هرروزه صحبت کردن با خود جلوی آینه پازلی می تواند از فرد موردنظر، انسانی متفاوت بسازد. نصب آینه پازلی در آشپزخانه یا اتاق پذیرایی ، سبکی مدرن از معماری داخلی را به ارمغان می آورد. استفاده از این نوع آینه ها موجب شیک شدن و جذابیت بیشتر محیط منزل می شود. استفاده از آینه پازلی در دکوراسیون داخلی موجب انعکاس بهتر نور در فضا می شود و یک فضای روشن و دلباز ایجاد می کند.

 رنگ بندی و موارد استفاده آینه های پازلی

معماران و طراحان داخلی بر این باورند که آینه‌های پازلی جایگزین مناسبی برای کاغذ دیواری می باشند. از جمله مزایای آینه های پازلی ، لوکس بودن آن است ، این ویژگی هم شامل زیبایی و هم شامل بزرگ کردن و باز شدن فضا می باشد.

این آینه‌ها در رنگ های مختلفی قابل عرضه هستند:

سفید
برنز
مسی
طلایی
بنفش
دودی
مشکی

موارد استفاده از آینه پازلی

منازل
فروشگاهها
دفاتر اداری

آینه دکوراتیو

انواع آینه پازلی

انواع آینه های پازلی را با استفاده از دستگاه های CNC درهرابعاد و اندازه ای بنا به درخواست مشتری ، میتوان‌ برش و آماده کرد. آینه های پازلی انواع مختلفی دارند:

آینه‌ های پازلی لوزی
آینه‌ های پازلی خشتی
آینه‌ های پازلی مستطیل
آینه‌ های پازلی حصیری
آینه های پازلی مربع
آینه‌ های پازلی آکاردئونی
آینه های پازلی لوزی
آینه‌ های پازلی نامنظم
آینه های پازلی نیزه‌ ای
آینه‌ های پازلی آجری

نکاتی که قبل از نصب آینه های پازلی باید رعایت کرد

زیرکار باید کاملا یک دست ، تمیز و بدون انحنا باشد.
حتما محیط زیرکار باید تراز باشد.
زیرکار آینه پازلی میتوان از : کناف ، چوب ، MDF ، گچ و یا حتی کاشی و سرامیک استفاده نمود.

طریقه نصب آینه پازلی

برای نصب آینه پازلی بر روی دیوار، ابتدا باید به این موضوع دقت داشت که آیا آینه ها در وضعیتی استاندارد و مناسب برش و تراش داده شده اند یا خیر. این مسئله بسیار مهم و حائز اهمیت است. اگر آینه ها به شیوه ای مناسب و در امتداد هم برش نخورده باشند ، پروسه نصب بسیار طولانی و طاقت فرسا خواهد بود و همچنین نتیجه کار نیز آنچنان که باید ، زیبا و تمیز از آب در نخواهد آمد.

پس از اطمینان از برش مناسب آینه ها ، آنها باید روی دیوار قرار گیرند. برای نصب آینه بر روی دیوار باید از چسب مخصوص آینه استفاده کرد. چسب هایی که به نام چسب آکواریوم یا سیلیکون شناخته می شوند ، به هیچ عنوان نباید مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که چسب های سیلیکون یا آکواریوم حاوی اسید هستند ، استفاده از آنها به مرور زمان باعث از بین بردن جیوه آینه خواهد شد و آینه حالت پوسیدگی پیدا خواهد کرد. از همین رو استفاده از چسب آینه به شدت توصیه می شود. چسب هایی که اسید های معمول در چسب سیلیکون را ندارند اما به همان اندازه چسبنده هستند.

نصب باید از یک گوشه دیوارآغاز شود. به اندازه چهار نقطه چسب ، پشت هر قطعه آینه ریخته شده (البته میزان این چهار نقطه با توجه به ابعاد قطعات آینه می تواند کم یا زیاد شود) و سپس قطعات با توجه به طراحی انجام شده و یا نقشه موجود ، بر روی دیوار قرار بگیرد. باید آینه ها را در کنار یکدیگر فیت کرد ، به طوری که هیچ درزی از در بین قطعات آینه وجود نداشته باشد. نصب تمیز به تجربه ، دقت و حوصله نیاز دارد. با توجه به حساسیت آینه ، باید توجه نمود که گوشه ها و یا اضلاع آن ، در اثر ضربه هرچند ضعیف ، لب پر نشوند.

 مراحل نصب آینه پازلی

فرآیند طراحی آینه پازلی در فارسیان دکور به این صورت است که ابتدا تیم طراحی به منزل یا محیط کاری مورد نظر، جهت اندازه گیری دقیق و انتخاب طرح مورد دلخواه می رود. پس از پیشنهاد تیم طراحی ، طرح دلخواه مشتری از میان طرح های آینه پازلی پیشنهاد شده انتخاب می شود. درمرحله بعدی ، تیم تولید و برشکاری فارسیان دکور شروع به ساخت و تولید طرح انتخاب شده می کنند. در مرحله آخر نیز طرح آینه پازلی انتخاب شده توسط تیم نصب و پشتیبانی فارسیان دکور در منزل یا محیط کاری موردنظر اجرا می شود. تمامی این مراحل در کمترین زمان ممکن انجام می شود و چنانچه پس از نصب و اجرای آینه پازلی ، کوچکترین مشکلی پیش آید تیم پشتیبانی خود را موظف به تعهد کاری می داند و در اسرع وقت به رفع نقص اقدام خواهد نمود.

آینه پازلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =